Український бізнесмен та керівник Штабу територіальної оборони Дніпра Геннадій Корбан просить допомоги у Володимира Зеленського. Корбан звернувся до президента після того, як його не пустили до України та забрали український паспорт. Звернення він опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що досі йому здається, що "це якесь непорозуміння чи розіграш".

"Додому в Україну мене не пускають. У Дніпро, де живуть мої хворі батьки, до міста та країни, яку я люблю та захищаю з 2014 року та керую Штабом Територіальної оборони з 24 лютого 2022 року. Хочу звернутися до президента України як гаранта Конституції. Чи можна вирішити це непорозуміння, яке сталося зі мною на порозі нашого спільного будинку? – написав Геннадій Корбан.

Він додав, що перебуває на в'їзді до України на пункті переходу "Смільниця". Він також опублікував фотоакту, який йому видали після того, як забрали паспорт.

Нагадаємо, раніше у мережі з'явився указ про позбавлення громадянства Геннадія Корбана, олігарха Ігоря Коломойського, нардепа від ОПЗЖ Вадима Рабіновича та інших. Варто зазначити, що на сайті президента цей указ не було опубліковано.

Секретар РНБО Олексій Данилов в ефірі телемарафону підтвердив наявність такого указу та додав, що він не був опублікований, оскільки там вказано персональні дані людей.

"Укази, якщо там є персональні дані, закриті. Ви можете не побачити їх, тому що укази про громадянство містять персональні дані. Чи будуть вони опубліковані, я вам не можу сказати, оскільки маю зовсім інші обов'язки", – зазначив він.