Російські окупаційні війська почали виходити з оголошеної раніше оперативної паузи та намагаються відновити свої наступальні дії на Донбасі. Напередодні загарбники провели серію обмежених наземних атак у напрямку Слов'янська, Сіверська, траси Бахмут – Лисичанськ та Донецька. Про це йдеться у повідомленні американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики відзначають, що атаки окупантів, як і раніше, мають дрібномасштабний характер і в основному не увінчалися успіхом.

"Якщо оперативна пауза справді закінчилася, росіяни, швидше за все, продовжать і розширять такі атаки в найближчі 72 години. Але також вони можуть чергувати більш короткі паузи з посиленням атак протягом декількох днів, перш ніж перейти до повномасштабної наступальної операції", - припускають ISW.

Експерти зазначають, що десятиденної оперативної паузи недостатньо для військ РФ, аби повністю відновити сили для великомасштабного настання.

"Таким чином, відновлення настання росіян може вагатися або навіть зупинитися на якийсь час", - вважають у ISW.

15 липня російські війська завдали локальних ударів і обстрілів на північ від Слов'янська. Український Генштаб повідомив, що ЗСУ відбили наступ окупантів на Богородичне, приблизно за 20 км на північний захід від Слов'янська.

Водночас ворог намагався просунутися через цей населений пункт і продовжив удари по Слов'янську, а також районам на південний захід і на південний схід Ізюму в Харківській області.

ЗС РФ продовжують обстрілювати територію Святогірської лаври (монастир приблизно за 19 км на північний схід від Слов'янська), з чого випливає, що вони не перетинали річку Сіверський Донець у цьому районі.

Паралельно ворог завдав ударів у районі Лисичанська, прагнучи просунутися до Сіверська. Окупанти безуспішно намагався захопити Спірне (приблизно за 13 км на південний схід від Сіверська), щоб перекрити українські наземні комунікації вздовж траси Т0513. Також російські сили продовжували обстрілювати Краматорськ, Григорівку та Закотне, завдали авіаудару по Верхньокам'янському.

Свої наступальні операції супротивник вів і на північний схід від Бахмута, ймовірно, намагаючись захопити трасу Т1302 Бахмут - Лисичанськ. Окупанти безуспішно атакували Нагірне та Білогорівку трасою Т1302. Українські сили відбили атаки противника на Вуглегірську ТЕС, Вершину та Кодему на південний схід від Бахмуту.

При цьому 15 липня війська РФ відновили штурм населених пунктів на схід від кордону Донецької та Запорізької областей. Але їхні спроби просунутися у бік Водяного та Павлівки, приблизно за 40 та 50 км на південний захід від Донецька, не мали успіху.