Після появи ракетних систем залпового вогню HIMARS у ЗСУ з'явилася можливість бити відразу по двох опорах військової машини Росії – логістики та системи військового управління. Україна може влити на характер бойових дій на передньому краї, а на окупантів чекає дефіцит боєприпасів. Їхній наступ забуксував навіть на Донбасі, очікується гальмування атак і на Запорізькому напрямку. Серйозним показником є ​​нездатність ворога розвинути атакуючі дії. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

В ефірі телеканалу Freedom він розповів, що українським військам вдалося захопити ініціативу. Незабаром у окупантів через ефективні дії сил оборони України буде менше можливостей чинити вогневий тиск на українські війська. Також на них чекає дефіцит боєприпасів.

"Зараз ініціатива в наших руках. І те, що у нас з'явилася така можливість громити дві опори бойових дій – логістику та систему військового управління, тим самим ми можемо впливати на характер бойових дій на передньому краї. Найближчими днями він почне змінюватись у бік зменшення вогневого впливу на наші позиції. Потихенько наступатиме боєприпасний голод", - вважає Жданов.

За словами експерта, пробуксування російського наступу фіксується навіть на Донбасі. Темпів, які демонстрували окупанти у Сєвєродонецьку, вже немає. Очікується гальмування атак на Запорізькому напрямку.

"Вони не змогли зберегти темп наступу і той натиск, який був під час штурму Сєвєродонецька, про це взагалі не йдеться. Вони тиждень тупцюють на місці. Думаю, що зараз дуже застопориться і Запорізький напрямок, хоча ще тиждень тому Ганна Маляр говорила про те. , що в Генштабі розвідка розглядає варіант початку наступу на Запоріжжя. Поки що про це говорити, я думаю, не варто", - пояснив ситуацію полковник ЗСУ.

Також він додав, що слабкість російської окупаційної армії полягає у нездатності розвивати наступ.

"На Херсонщині систему військового управління постаралися поламати. Це показник. Те, що вони не можуть розвивати наступ, це показник", - наголосив Олег Жданов.