Україна має готуватися до найгіршого варіанту розвитку війни з урахуванням сухопутного вторгнення Білорусі. Про це Главреду розповів колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

"Ми змушені бути готові дати відсіч під час ймовірного вторгнення. А щодо конкурентних дій за останні дні, то знову-таки, мої друзі мені розповідають, що навіть уже на Київщині зафіксовано факти роботи ДРГ, які прибули безпосередньо з Білорусі... Мова йдеться безпосередньо про іноземців - росіян і білорусів - які є професійними диверсантами, а не просто якимись зрадниками", - сказав Тука.

Таким чином Тука зазначає, що вже відбувається активація дій північного угруповання РФ. Поки що невідомо, чим вона закінчиться.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов раніше говорив, що президент Володимир Зеленський зібрав засідання ставки головнокомандувача ЗСУ. Обговорювалися ризики військового вторгнення Білорусі до України. Було вирішено провести перевірку бойової готовності у чотирьох областях.

Самозваний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожував завдати ракетного удару по Києву з території РБ. Мовляв, Мінськ піде на такий крок, якщо ЗСУ нібито "перетнуть кордон" з Білоруссю і, мовляв, "вдарять" Мозирським нафтопереробним заводом. Лукашенко заперечує наміри воювати з Україною, але підтверджує підготовку своїх військ.