"Під ніж" пустять майже всі держпрограми та непрограмні напрямки діяльності (59 із 62).

Про це повідомляють "Відомості" із посиланням на план "оптимізації", розроблений відомством. Згідно з документом, витрати бюджету-2023 планується зменшити на 557 млрд рублів (10,12 млрд доларів), через рік – ще на 539 млрд рублів (9,8 млрд доларів), у 2025 році – на 534 млрд рублів (9,7 млрд доларів).

"Головною жертвою майбутнього секвестру Мінфін пропонує зробити масштабний план інфраструктурного будівництва, за допомогою якого президент РФ Володимир Путін чотири роки тому обіцяв розігнати економічне зростання до темпів вище за світові", – йдеться в публікації.

Держпрограма розвитку транспортної інфраструктури, куди входили мегапроекти будівництва доріг, високошвидкісних магістралей та розвитку мережі аеропортів у регіонах, скорочується на 390 млрд. рублів за три роки.

Держпрограма розвитку промисловості, згідно з планом Мінфіну, буде урізана на 200 млрд рублів, незважаючи на втрату постачання імпорту та анонсовані плани замінити іноземні товари внутрішнім виробництвом. На держпрограмі "науково-технічний розвиток Росії" влада планує заощадити 150 млрд рублів за три роки.

У 2023 році "під ніж" підуть держпрограма розвитку Криму (-15,8%), витрати на космос (-21,4 млрд рублів), держпрограми розвитку інноваційної економіки (-11,5 млрд рублів) та підтримки сільського господарства ( -25) млрд рублів).

Не будуть скорочені витрати на оборону (+27 млрд рублів) і держпрограма "Соціальна підтримка громадян", в рамках якої бюджет має профінансувати індексацію пенсій та допомоги по інфляції, близьку до рекордів за 20 років.

"Недоведення бюджетних асигнувань" (так у Мінфіні називають секвестр) пов'язане із необхідністю забезпечення збалансованості бюджету, пояснив "Відомостям" представник відомства. Спочатку зверстаний з профіцитом на 1,4 трлнрублів, до кінця року федеральний бюджет стане дефіцитним (на 1,6 трлн рублів) і залишиться таким як мінімум до 2025 року. Накопичена "дірка" в скарбниці за цей час складе майже 6 трлн рублів, випливає з проектування Мінфіну.