Сили оборони України після важких боїв за Лисичанськ вирішили вийти з міста. У ворога серйозна перевага у тяжкому озброєнні та чисельності особового складу. Подальша оборона міста могла б призвести до фатальних наслідків. Задля збереження життя українських військових було вирішено залишити місто. Про це заявили у Генеральному Штабі ЗСУ.

У прес-службі Генштабу в неділю, 3 липня, зробили заяву про те, що ЗСУ відходять зі своїх позицій у Лисичанську. У ворожих військ значну перевагу в артилерії, авіації, РСЗВ, боєприпасах та чисельності особового складу.

Подальша оборона міста стала неможливою. Для збереження життя військових було ухвалено рішення залишити Лисичанськ.

"Після важких боїв за Лисичанськ Сили оборони України були вимушені відійти з займаних позицій і рубежів. В умовах кратної переваги російських окупаційних військ в артилерії, авіації, реактивних системах залпового вогню, боєприпасах та особовому складі продовження оборони міста призвело б до збереження. життя українських захисників було ухвалено рішення про звільнення", - зазначили в Генштабі.

У Генеральному штабі наголосили, що армія України продовжує боротьбу. Для посилення українських військ потрібні додаткові матеріально-технічні ресурси. Проте ЗСУ не мають наміру здаватися і збираються в майбутньому повернутися, щоб перемогти.

"Ми продовжуємо боротьбу. На жаль, для успіху недостатньо сталевої волі та патріотизму потрібні матеріально-технічні ресурси. Захисники Луганщини та інших регіонів нашої країни героїчно виконують свої цивільні та військові обов'язки. Ми повернемося та обов'язково переможемо!" –підкреслили у Генштабі ЗСУ.