А війна в Україні зайшла в глухий кут, що підкреслює очевидну нездатність російського лідера нав'язати стратегію, яка дасть РФ остаточну перевагу.

Про це повідомляє видання Sky News. Фрідман припустив, що відносна бездіяльність президента РФ є відображенням "поступової ерозії" його авторитету у Москві.

"Зараз на Заході широко поширена думка, що він не відступить у війні з Україною і, якщо справи підуть погано, зірветься. Таку людину не можна провокувати. Проте образ починає розсипатися по краях. За всіма хвастощами його сила повільно слабшає", – затверджує експерт.

За його словами, про це свідчить не готовність піти на компроміс щодо війни, яка, як і раніше, відсутня, а політичний параліч, який наполягає на своїй встановленій стратегії, бо він не може вигадати нічого кращого.

Фрідман зазначив, що нещодавні події у конфлікті, зокрема промова Путіна минулого тижня в Санкт-Петербурзі і нинішня гаряча точка з Литвою через Калінінград, "вписуються в поступову ерозію влади Путіна в Росії".

"Російські еліти з усіх сил намагаються примиритися з війною, яку Путін почав без консультацій і яку він не знає, як закінчити на сприятливих умовах. Він не бажає йти на ще більший ризик, необхідний для забезпечення військової перемоги (за умови, що вони можуть бути успішними), але не може прийняти нічого, що виглядало б як поразка", – додав професор.

На його думку, "ніхто з еліти не знає, як уникнути цієї головоломки, а навіть якщо й знає, то не має політичної сміливості та можливості виступити проти Путіна", що означає, що переворот з метою його повалення малоймовірний.

"Зараз Росія зіткнулася з можливістю того, що справді відкусила більше, ніж може проковтнути", – говорить він.

Але навіть ця ситуація не означає швидкого закінчення війни, або хоча б того, що Україні стане легше.

"Стратегія Путіна за умовчанням завжди полягає в тому, щоб завдавати біль, навіть якщо він мало чого може досягти. Не можна виключати ризик більш безрозсудних дій", – зазначив Фрідман.