У найближчі тижні контратаки Збройних сил України будуть ще більше загрожувати російським окупантам в Херсоні та Запорізькій області. Про це йдеться в аналізі Інституту вивчення війни.

Відзначається, що недавні контратаки ВСУ змусили росіян зосередитися на утриманні своїх оборонних позицій уздовж Південної осі, передає ISW.

Український Генштаб повідомив, що ворог посилює системи ППО в Херсонській області, ймовірно, у відповідь на безперервні успішні атаки української авіації на південь від Давидова Броду.

Аналітики ISW прогнозують, що локальні українські контратаки продовжать відкидати російські війська, особливо вздовж кордону Херсонської та Миколаївської областей, і в найближчі тижні можуть ще більше загрожувати окупованому Херсону.

У той же час успішні українські контратаки в районі Запоріжжя змушують російські війська терміново перекидати підкріплення на цю ослаблену ділянку лінії фронту.

Аналітики ISW вважають, що окупанти, ймовірно, стягують війська в Запорізьку область для захисту від триваючих українських контратак на Мелітополь, які можуть загрожувати російському контролю над містом.

Зазначається, що Кремль продовжує розглядати своє вторгнення в Україну як "спеціальну військову операцію", а не як війну, і цим активно перешкоджає російським збройним силам.