Російські окупанти продовжують штурмувати Сєвєродонецьк і одночасно намагаються відрізати наземні шляхи постачання, які забезпечують сусідній з ним Лисичанськ. Про це йдеться в аналізі Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив про те, що росіяни одночасно атакують на дев'яти напрямках.

Крім того, у звіті ISW зазначається заява заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексія Громова про зміну тактики росіян: вони тепер використовують невеликі штурмові групи замість повноцінних батальйонно-тактичних груп.

Громов пояснив, що українські сили зберігають кілька логістичних маршрутів в Сєвєродонецьк, незважаючи на руйнування чотирьох мостів через річку Сіверський Донець. Таким чином, він спростував недавні повідомлення ЗМІ і заяви Росії про те, що українські сили в місті повністю відрізані.

Ватажок "Луганської народної республіки" ("ЛНР") Леонід Пасічник заявив, що українські сили як і раніше контролюють територію хімічного заводу Азот, але 16 червня російські і проксі-сили увійшли на територію підприємства

Водночас українські сили, ймовірно, відновили контрнаступальну операцію на захід і північний захід від Ізюма. За оцінкою аналітиків ISW, її метою можуть бути наземні шляхи постачання, які росіяни використовують для забезпечення окупаційних військ в районі Ізюма і лиману.

У звіті також повідомляється, що вибух у Чорнобаївці, в результаті якого загинули мирні жителі, могли влаштувати росіяни, щоб налаштувати місцеве населення проти ЗСУ.

Відзначається, що росіяни можуть влаштовувати атаки під фальшивим прапором біля Херсона, щоб перешкодити підтримці населення українських контрнаступальних операцій.