Папа Римський Франциск зробив неоднозначну заяву щодо вторгнення Росії в Україну. Зокрема, за його словами, позиція НАТО могла спровокувати країну-агресора РФ на війну.

Як пише Civilta Cattolic, понтифік засудив жорстокість російських військ в Україні, але при цьому він вважає, що цьому конфлікті "немає метафізичного добра або зла". Франциск зазначив, що, говорячи про війну в Україні, потрібно "відійти від звичайної моделі Червоної Шапочки".

"Червона Шапочка була хорошою, а вовк - поганим. Тут немає метафізичного добра і зла. З'являється щось глобальне, з елементами, які дуже переплітаються", - сказав Франциск.

Папа Римський Франциск вважає, що ситуація не є чорно-білою і що війна, "можливо, була якимось чином спровокована або не відвернена".

На питання, чи підтримує він президента Росії Володимира Путіна, Папа відповів: "Ні, не підтримую, я просто проти зведення складності до розрізнення добра і зла".

Франциск зізнався, що провів 40-хвилинну розмову з російським Патріархом Кирилом, який розповів Папі Римському про причини, що виправдовують війну.

"Коли він закінчив, я втрутився і сказав:"Брат, ми не священнослужителі держави, ми пастирі народу". Я повинен був зустрітися з ним 14 червня в Єрусалимі, щоб поговорити про наші справи. Але через війну, за взаємною згодою, ми вирішили перенести зустріч на більш пізній термін, щоб наш діалог не був зрозумілий неправильно. Я сподіваюся зустрітися з ним на Генеральній Асамблеї в Казахстані у вересні", – додав Папа Римський.