Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова вести мирні переговори з Росією тільки в тому випадку, якщо Кремль буде має намір покласти край війні.

Як зазначив глава держави в інтерв'ю виданню ZDF, в України "немає часу на розмови, які не працюють".

"Ми точно знаємо, що робимо. Підкреслюю, у нас немає сумнівів, і ми готові говорити тільки в тому випадку, якщо інша сторона готова покласти край війні", - сказав Зеленський.

Відповідаючи на питання, чи розглядає він можливість передачі української території в обмін на мир, Зеленський сказав: "Ми на своїй землі, це наш народ, це наша територія і дуже боляче втрачати людей. Але ми втратимо все, якщо програємо Росії в цій війні".

Переговори Росії та України

На початку квітня президент Володимир Зеленський заявив, що в України немає іншого вибору, окрім як сідати за стіл переговорів з Російською Федерацією. Оскільки тільки президент РФ Володимир Путін може зупинити війну.

29 квітня Володимир Зеленський зробив заяву, що переговори Києва і Москви - під серйозним питанням через звірства армії Росії на окупованих територіях. Крім того, на його думку, тільки прямі переговори на рівні глав держав і домовленості будуть виконуватися.