Армія України має шанс вийти на кордон з Росією. Існує ймовірність завершення активної фази війни, проте менш інтенсивні дії можуть йти надалі вздовж кордону. Наприкінці осені планується з'їзд партії Єдина Росія. Якщо будуть прийняті рішення, пов'язані з відходом президента Володимира Путіна, вирішальну роль у запуску нових переговорів Києва і Москви можуть зіграти США. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

В інтерв'ю ТСН він розповів про те, що в українських військ є шанс вийти на українсько-російський кордон. Однак незважаючи на можливе завершення активної фази війни, менш інтенсивні бойові дії можуть продовжитися і вздовж кордонів. Фактично вихід на лінію кордону з РФ не означає повноцінного завершення війни.

"У нас є шанс вийти на кордон, але перманентний конфлікт – активна фаза, може закінчитися, але менш інтенсивні дії можуть йти і вздовж кордону. Ми ж пам'ятаємо 2014 рік, Inform Napalm зафіксував 250 обстрілів РФ наших територій з території Росії. Тому вихід на кордон з Росією ще не гарантує закінчення війни. Активної фази – так, повного закінчення – ні", - вважає Олег Жданов.

За його словами, ситуація може змінитися в кінці осені – очікується з'їзд партії Єдина Росія, на якому планують обговорювати зміни з кадрових та інфраструктурних питань. Якщо з'їзд призведе до зміни влади в Кремлі і приходу нового глава держави з іншим політичним курсом, США можуть зіграти вирішальну роль у війні РФ проти України і посприяти переговорам сторін.

"Якщо це призведе до транзиту влади і новий глава буде, з новим політичним курсом, то Сполучені Штати можуть зіграти ключову роль – сказати: "Досить воювати, давайте сідати за стіл переговорів", тоді ми можемо отримати відстань", - підкреслив Олег Жданов.