60% поляків переконані - якщо російських агресорів не зупинити в Україні, то вони нападуть і на інші країни Європи. Саме такі дані з'ясувалися в результаті соціологічного опитування словацького аналітичного центру GLOBSEC.

Питання соціологи сформулювали так: "Росія не зупиниться на Україні, вона вторгнеться також і в інші європейські країни. Згодні/ні?".

Жителі Естонії, Чехії та Словаччини переживають з приводу ймовірного вторгнення росіян трохи менше, ніж жителі Польщі ‒ відповідно, 47%, 45% і 41% їх громадян вважають, що Кремль, крім України, атакує і інші країни Європи.

Найбільше впевнених, що Росія обмежиться війною з Україною – в Угорщині (67% респондентів) і Болгарії (64% респондентів), а також у Словаччині, Румунії та Латвії (по 55% респондентів).

Лише 23% угорців (і третина респондентів-румунів з латвійцями) вважають, що Росія точно влаштує війну проти іншої країни, якщо її не розіб'ють в Україні.

"Респонденти, як правило, дещо скептично ставилися до того, що територіальна експансіоністська політика Росії буде поширюватися за межі України ‒ більшість у п'яти з дев'яти країн вважає малоймовірним вторгнення в інші європейські країни. Ці погляди, можливо, сформовані побоюваннями подальшого конфлікту з Москвою і стримуючим ефектом членства в НАТО", – зазначили аналітики.