Журналісти програми розслідувань Схеми отримали записи розмови двох російських полковників, які обговорюють керівників так званої "спецоперації" повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Повідомляється, що записи передали Схемам представники одного з українських розвідорганів, розмова датована 14 квітня.

За інформацією журналістів, один зі співрозмовників – російський полковник Максим Власов, який керував ракетними дивізіонами при обстрілі Маріуполя в 2015 році, в результаті чого загинули 30 мирних жителів. Він перебуває в українському розшуку з 2018 року.

Його співрозмовник-уродженець Вінницької області Віталій Ковтун, військовий медик у російській окупаційній армії.

"Міністр оборони Росії Сергій Шойгу – це повністю некомпетентний профан. Профан у своїй справі. Та це не його справа взагалі. Просто шоумен", - говорить Власов.

Ковтун скаржиться, що не можуть знайти контрактників.

"Шойгу – гон***ище, контрактників немає – звичайно, звідки вони будуть? Їм платили по 30 тисяч зарплату - звідки їх набрати?", - оцінює дії російського міністра Ковтун.

Власов також порівнює повномасштабну війну Росії проти України з радянсько-фінською війною і заявляє, що ситуація "один в один, взагалі як за шаблоном, пішли", а в російській армії "втрати страшні".

Також полковники обговорюють генерала Олександра Дворнікова, відповідального за командування російськими військами в повномасштабній війні, якого російська пропаганда уявляє "генералом перемоги".

"Наплодили цілу плеяду лизоблюдів. Он цей двірників, взагалі, легенда. Кінчений взагалі, просто кінчений. Це він якийсь зараз ось придумав "антибендерівський кидок"... Ну, коротше, це, взагалі кінчений, безголовий ідіот", - коментує Власов.

Ковтун також незадоволений командувачем військами Східного округу РФ Олександром Чайко.

"Я з вилами скоро піду, до "кремлівської" площі. Наплодили, генералів, всяких там. Спочатку людей покладуть, а потім, чекаємо, поки вони наших покладуть. Вони підбадьорилися. Почитай, що вони там пишуть, задоволені".

Ковтун обговорює з Власовим обстріли української цивільної інфраструктури, мирних жителів та інші військові злочини росіян, а також обурюється, чому російські окупанти не вдарили в центр Києва і Верховну Раду.

"Вони хочуть, щоб піхота йшла, артилерія працювала, на відстані, витрачайте, ці бомби, просто, кидайте їх. Навіть якщо не туди потрапили, нехай починають боятися, по вокзалах, по залізницях. Повинна до Києва до Верховної Ради прилетіти ракета. Чому не прилетіла? Чому не прилетіла? Я не розумію " - заявляє він.

За інформацією Схем, Ковтун також скаржиться, що захисники України "крейсер Москва втопили", і каже, що окупаційні війська, на його думку, повинні "потрапити (ред.) куди-небудь теж у відповідь".