ФРН збирається передати Україні важке озброєння, щоб посилити ЗСУ на полі бою з військами Росії. Києву відправлять самохідні установки Gepard. Бойові машини піхоти Marder також будуть передані після того, як їх відремонтують. Рішення про передачу зброї українській державі прийнято вже остаточно. Про це заявила посол Німеччини Анка Фельдгузен.

В ході Всеукраїнського телемарафону UA Разом вона розповіла про те, що незважаючи на бюрократичні складнощі, процес передачі самохідних установок Gepard вже запущений, і Україна їх отримає.

Є два аспекти. Можна їх купити безпосередньо у виробника, але треба, щоб уряд дав дозвіл... Я думаю, що зараз процес вже пішов. Вони (поставки "гепардів" Україні) вже схвалені", - зазначила дипломат.

Крім того, ймовірно, будуть передані і бойові машини піхоти Marder. Техніка вже не використовується, потрібно провести ремонт. У будь-якому випадку, рішення про передачу Україні важкого озброєння вже остаточно прийнято.

"Я не думаю, що там (у Берліні ) гальмується (рішення про передачу "Мардерів" ). Ті "Мардери" стоять на стоянці вже 10 років, вони нездатні воювати. Їх спочатку треба відремонтувати, а вже потім передавати. Я деталей не знаю, але наше рішення було остаточним - ми передамо важке озброєння. Я думаю, що це буде", - підкреслила Анка Фельдгузен.