Російські загарбники кинули на Донбас всі свої сили, тому найближчим часом там відбуватимуться дуже серйозні бої. Найважчими будуть наступні два тижні.

На Луганщині російські окупанти вже контролюють 95% території. Однак їм досі не вдалося захопити міста Сєвєродонецьк і Лисичанськ, і зробити це їм буде важко. Таку думку висловив офіцер Армії оборони Ізраїлю, військовий аналітик Ігаль Левін в інтерв'ю Радіо НВ.

"Якщо ми говоримо про направлення, то тут вразливим людям в найближчі два тижні краще не дивитися новини і не перевіряти їх, якщо вони не хочуть засмучуватися або занадто багато хвилюватися. У ці два тижні буде максимально гаряча фаза, тому що Росія кинула максимально все, що вони мають. Вони перейшли з Ізюмського напрямку, на якому робили наголос, на напрямок Попасної", – розповів експерт.

Загарбники хочуть оточити українських військових у Сєвєродонецьку та Лисичанську. І для цього їм потрібно форсувати річку Сіверський Донець, а саме там під час кожної чергової спроби їх вщент розбивають захисники України. Село Білогорівка, біля якої сталося вже багато невдалих спроб окупантів перейти річку, вже почали називати "другою Чорнобаївкою".

Такі невдачі змусили загарбників змінити напрямки, і зараз вони намагаються рухатися від Попасної.

"Там у них є певна перевага, оскільки вони розташовані відносно на висоті, і вони можуть домінувати над порожніми просторами, тому у них виходить трохи просуватися. Але ми знову ж бачимо, що це відбувається буквально черепашачими кроками протягом тижнів", – зазначає Левін.

Експерт каже, що на цей напрямок росіяни перекинули свої сили по максимуму – морську піхоту, регулярні частини і аж до всяких приватних військових компаній "Вагнера" та інших найманців. Однак Україна також перекидає війська і контратакує.

У найближчі тиждень-два відбуватиметься битва в районі Попасної, яка вже є однією з найгарячіших точок.

"Звичайно ж, і Ізюмський напрямок не став спокійним, бої йдуть, як і на півдні – на Гуляйпільському напрямку. Але, на жаль, цей напрямок-спроба зробити маленький котел. Вони хотіли зробити великий котел, тобто оточити все угруповання, але у них це і близько не вийде. Вони намагаються ось хоч якось відігратися, хоч щось подати у своєму інфопросторі", - каже військовий експерт.