Повернення Україні окупованого росіянами Криму безпосередньо залежатиме від того, наскільки швидко ослабне Росія.

При цьому бойовими діями це не вдасться зробити. Україні варто дочекатися моменту, коли РФ почне руйнуватися як держава. І тоді в короткий проміжок часу, поки в Кремлі будуть зайняті своїми проблемами і випустять Крим з поля зору, українським військовим може вдатися його зайняти. Таку думку висловив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язень Ільмі Умеров в інтерв'ю Укрінформу.

"Війною нам Крим повернути не вдасться, але Україна повинна мати готовність номер один, мати достатньо військ, щоб протягом 2-3 годин зайняти всю територію Криму. Це знадобиться, коли Росія почне руйнуватися. Тоді буде мало часу, можливо, один або три дні, а може, кілька годин, коли з-під уваги центру зникне Крим, тому що в Москві будуть проблеми. І в цей момент Україна повинна встигнути зайти в Крим", - говорить Умеров.

Після цього потрібно буде, щоб на півострові відразу запрацювала військова адміністрація і був встановлений комендантський режим.

"А потім років 15-20-ніяких виборів, населення треба очистити, щоб залишилися тільки ті, хто визнає Україну. А решта нехай скористається мостом (Керченський міст – ред.)", – зазначив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

За словами Умерова, Керченський міст не можна руйнувати, щоб по ньому могли виїхати в Росію всі, хто захоче, за винятком тих, у кого руки в крові – їх потрібно віддати під суд.

"Думаю, повернення Криму безпосередньо залежить від того, наскільки глибоко і сильно ослабне рф і наскільки швидко вона буде програвати. Крим можна буде повернути тільки в тому випадку, якщо Росія перестане існувати в нинішньому вигляді", – підкреслив заступник голови Меджлісу.