Адам Делімханов-двоюрідний брат глави Чечні Рамзана Кадирова-ймовірно, був польовим командиром в Маріуполі. Про це говоривши у Twitter британського Міноборони.

У свіжому зведенні щодо ситуації на війні в Україні станом на ранок 18 травня британська розвідка зазначає, що спроби РФ захопити Маріуполь були невдалими і призвели до суттєвих втрат особового складу серед російських військ.

Намагаючись подолати український опір, Росія широко використовувала допоміжний персонал, в тому числі і чеченські сили, які, ймовірно, складаються з декількох тисяч бойовиків, переважно зосереджених на Маріупольському і Луганському напрямках.

Ці сили, ймовірно, складаються як з окремих добровольців, так і з підрозділів Національної гвардії, зазвичай займаються охороною влади Кадирова.

Глава Чечні Кадиров, імовірно, здійснює особисте спостереження за розгортанням своїх бойовиків. У британській розвідці зазначають, що це розгортання демонструє серйозні проблеми Росії з ресурсами в Україні і, ймовірно, сприяє розколу серед командування, що, в свою чергу, ускладнює наступ РФ.

52-річний Адам Делімханов на початку 1990-х був постачальником і торгував автомобілями. За часів Ічкерії, за даними ЗМІ, возив польового командира Салмана Радуєва. З початком Другої чеченської війни він перейшов на бік Москви, працюючи в Службі безпеки першого президента проросійської Чечні Ахмата Кадирова.

У 2007 році Делімханова вперше обрали до Держдуми. З того часу він представляє Чечню в нижній палаті російського парламенту.

Деякий час" червона картка " Делімханова навіть перебувала в базі Інтерполу за запитом поліції ОАЕ. При цьому офіційний представник організації в Росії заявив, що на території країни депутата "Єдиної Росії" не будуть заарештовувати, так як у російських силовиків до нього претензій немає.