Радник глави офісу президента Олексій Арестович заявив, що населені пункти в південних регіонах України, які знаходяться під тимчасовою російською окупацією, будуть обов'язково звільнені військовим шляхом.

"Високоповажні громадяни, які зараз перебувають на окупованих територіях, ми вас не кинемо. Ми вас звільнимо військовим шляхом. Деоккупируем. При цьому ми зробимо так, що з ваших голів не впаде жоден волосся, крім випадковостей, звичайно, які завжди можуть бути", – сказав Арестович в ефірі Фейгін Live.

За його словами, ЗСУ знають, як вибити російські війська, не штурмуючи безпосередньо Херсон, Мелітополь та інші міста. Вони до цього готуються.

Радник глави ОП додав, що зараз йде робота над підготовкою законодавства щодо визначення колаборантів.

"Уряд, Верховна Рада, Офіс Президента готують пакет рекомендацій, як себе вести. Але я можу з великою часткою ймовірності припустити, що нікого з вас у винні не запишуть, крім явних колаборантів", – розповів Арестович.

Він додав, що колаборація – це:

безпосередня участь в окупаційних органах влади;

участь в організації та проведенні незаконних референдумів;

служба в окупаційних військах.

"І там ще є ряд ознак, які легко знайти в Інтернеті. Є навіть такі схеми, які показують, що можна робити, що - ні. Я їх опублікую у себе, щоб було зрозуміло, що дивитися", – сказав Арестович.