Бійці 6-ї роти 92-ї механізованої бригади Збройних сил України здійснили справжній подвиг, коли 24 лютого вони здобули перемогу над російськими окупаційними військами в Старому Салтові Харківської області.

Наступного дня, 25 лютого, бійці здійснили ще один подвиг - пішли на прорив на Харків, щоб врятувати своє місто від захоплення. У нерівній битві, коли танки РФ підпалили 3 українських БТР-4, українські військові вистояли і завдали нищівного удару по російській колоні. Більшості бійців вдалося прорватися з оточення і вийти до Харкова, де вони зайняли оборону. Шість воїнів загинули. Про це розповів журналіст Юрій Бутусов.

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він розповів про те, що 24 лютого воїни ЗСУ 6-ї роти 92-ї механізованої бригади влаштували розгром колони Росгвардії під старим Салтовим. Українські підрозділи потрапили в оточення недалеко від кордону з Росією. Окупанти рухалися з усіх боків, їх було набагато більше, ніж наших військових. Однак їм вдалося здобути перемогу в бою.

"Цей бій увійде в історію як подвиг 6-ї роти 92-ї механізованої бригади: саме ці герої розгромили колону Росгвардії під старим Салтовим. 24 лютого ряд підрозділів 92-ї бригади потрапили в оточення поблизу кордону з Росією, численні колони йшли з усіх боків, перевага була переважною. У цій важкій обстановці ключову роль зіграв високий рівень бойової підготовки і залізна воля українських воїнів", - зазначив Бутусов.

Вже наступного дня, 25 лютого, 6-та рота вирушила на прорив на Харків для порятунку рідного міста від російської окупації. Причому вони пішли на прорив по дорозі, яка була забита військами РФ. Колони ворога йшли з танками, які підпалили три одиниці українських БТР-4. Але українські воїни не здалися - вони завдали ракетами Стугна і 30 мм гарматами влучні удари по російській колоні. Розтрощили і танкову колону ворожих військ.

"Сили були нерівними-колони супроводжували російські танки, які своїм вогнем підпалили 3 наших БТР-4. Однак українські воїни не здавалися в полон і не втратили рішучості бити ворога, навіть у такій страшній і важкій обстановці, під вогнем з усіх боків. Наші бойові машини вилетіли з-за повороту і побачили цілу колону Росгвардии, забиту російськими росгвардейцами, з повним озброєнням, а також з автозаками, кийками, наручниками і спорядженням для розгону демонстрацій. І за наказом командира роти вцілілі БТР - 4 вдарили по цьому місиву ракетами Стугна і 30 мм гарматами, дистанція була мінімальною, кожен снаряд йшов у ціль. Результати цього розгрому всі ми бачимо. Російські танки підійшли до місця бою і ще 2 наших БТР-4, які розстріляли колону, були вражені, після того як відстріляли весь боєкомплект. В ході бою українські піхотинці поспішали і добивали зі стрілецької зброї вцілілих росгвардійців", - додав журналіст.

Загинули шестеро українських героїв. Більшість бійців з технікою прорвалися з оточення і вийшли до Харкова, де зайняли оборону.