Ракетний крейсер Москва, який затонув 14 квітня в Чорному морі після удару українськими ракетами Нептун, був дуже потужним символом для РФ – символом сили і міцності. Тому загибель корабля стала величезним ударом по психіці російського диктатора Володимира Путіна.

Про це сказав під час чату на Главреді письменник, військовий експерт, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

"Найбільшим ударом у цій історії для російського керівництва було те, що крейсер був вражений не західними ракетами, а українськими ракетами Нептун. Це показало той факт, що українська ракетна школа жива, що вона продукує новітні рішення, і ці рішення вдалі.

У той же час Військово-морські сили України продемонстрували високий рівень підготовки, коли змогли потрапити цими ракетами в крейсер і потопити його", - пояснив він.

З точки зору військового значення крейсера Москва, то судно було флагманом, головним кораблем флоту РФ.

"Коли в бою знищується командир, це стає колосальним ударом по морально-бойовому духу – тому ЗСУ завжди полювали саме на командирів. Знищення крейсера Москва вплинуло саме так на військовослужбовців ВМС РФ", – пояснив експерт.

Крім того, за словами Бадрака, крейсер Москва мав ракетні комплекси С-300 і повинен був прикривати все угруповання військових кораблів. Тепер же, коли Москва затонула, вже не йдеться про блокаду або домінування на морі з боку РФ.