В Україну заради війни на боці російських окупантів прибули найманці з Близького Сходу – з Сирії та Лівії. Після перших боїв з ЗСУ, як мінімум два десятки з них вже вбиті, про це повідомив глава РНБО Олексій Данилов.

"Останнім часом ми помітили, що з'являються лівійці і сирійці, так звані найманці, тому сказати, коли вони у них закінчаться досить складно. Мені важко говорити на рахунок їх бойової здатності. У нас є фотографії цих людей, які були знищені в Луганській області в Попасній. Складно сказати, які вони воїни. У нас різні кліматичні умови, і війна, мабуть, різна. Я думаю, вони не зовсім очікували побачити тут те, що вони побачили", — сказав Данилов.

Секретар РНБО зазначив, що про кількість таких найманців на території України говорити складно, а зрозуміти їх приблизну кількість можна виключно за кількістю вбитих.

"Ми можемо говорити про кількість, яку ми знищили. Це був загін - 20-25 чоловік, його повністю знищили. Яка їх кількість на території Донецької та Луганської областей складно сказати, але я не думаю, що їх тисячі. Це може бути 300, 400, 500, вони просто не можуть фізично більше завезти їх, тому що у них теж йде війна і оголювати вони той фронт не будуть", — підсумував Данилов.