Громадянин Азербайджану Гусейн Абдуллаєв потрапив у полон 17 березня при спробі покинути місто. Його затримали на одному з блокпостів недалеко від Бердянська.

Російські окупанти продовжують вчиняти військові злочини в Україні. У Маріуполі путінські загарбники катували студента третього курсу Маріупольського державного університету Гусейна Абдуллаєва. На щастя, хлопець вижив і розповів історію з полону.

Росіяни знущаються не тільки над українцями, а й над громадянами інших країн, розповіла уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова у своєму Telegram-каналі.

Гусейн Абдуллаєв потрапив у полон до окупантів 17 березня при спробі покинути місто. Його затримали на одному з блокпостів недалеко від міста Бердянськ.

Майже місяць хлопець піддавався жорстоким тортурам з боку окупантів. Абдуллаєва роздягли до нижньої білизни і шукали патріотичні татуювання. Відразу після цього його в наручниках відвезли в СІЗО.

Хлопець розповів, що неодноразово підкреслював своє громадянство Азербайджану і показував документи. Однак окупанти за допомогою еклектичного струму намагалися вибити зізнання в тому, що він був військовим батальйону Азов.

Тортури електричним струмом росіяни зупинили тільки через 5-6 днів до того, як була досягнута домовленість про звільнення хлопця з полону. Однак окупанти продовжили жорстоко бити громадянина Азербайджану.

Після звільнення з полону Абдуллаєв розповів, що чув крики інших камер, де катували людей, і звуки пострілів.

Людмила Денисова нагадала, що терор, жорстоке і принизливе поводження з мирними жителями на окупованих територіях – це військовий злочин і порушення норм Женевської конвенції Про захист цивільного населення під час війни.