Радник голови Офісу президента України Олексій Арестович запевнив, що керівництво держави було впевнено, що росія точно нападе на Україну.

Але про це не можна було казати широкому загалу, про що вже закидали керівництву дехто з українців. Мовляв, потрібно було попередити простих людей і дати можливість підготуватися або виїхати з країни і тоді можна було б уникнути великих жертв.

"Тоді б почався масовий вихід біженців. І вони б забили всі дороги. Це було б 8-10-12 мільйонів людей. Армія б не мала змоги пройти в райони оборони. Ми б отримали у цьому разі повний параліч доріг і це була б дуже бажана ситуація для російського військового керівництва. У такій ситуації ми б напевно програвали б війну і втратили лівоберіжжя все. У такому б випадку лівобережжя пішло б на правий, усі 50 мостів України були б забиті всі і ми б не мали жодної можливості впоратися з цією ситуацією", – розповів Олексій Арестович.

Також радник голови Офісу президента зазначає, що, фактично, не було іншого рішення, як замовчати підготовку до наступу рашистів, аби не отримати паралізовані дороги країни і не здати лівобережжя нашої держави.

"За всіма сценаріями, які я особисто бачив, ми б не витягували війну, якби ми оголосили попередньо про майбутній напад росії. Зараз ми маємо понад 8 мільйонів біженців. У разі попередження про напад ми б отримали 12-16 мільйонів і жодна б логістична система не витримала б цього. До цього б додалися купа політичних спекуляцій, купа звинувачень та криків і почалися б такі мішанина та хаос, які б не дозволили ані мобілізуватися, ані підготуватися, ані перекинути війська із заходу на схід. Це був відомий вібір, дуже важкий, між поганим і дуже поганим", – зазначив Олексій Арестович.