Незабаром українці можуть вступити в третю фазу психологічного спустошення, яка характеризується апатією. Про це заявляє радник глави офісу президента Олексій Арестович.

"Це означає, що ми всі втомилися - як не крути, а 26 діб в такому режимі це перебір для будь - якої людини, а попереду ще місяцьок, не менше", - висловився Арестович у відеоблозі.

Другий елемент - пауза на фронті, коли противник не наступає, але і контрнаступу з боку українських військ не спостерігається.

"Яскравих подій, які викликають сплеск емоцій і адреналіну, радість, немає - всі розуміють, що шлях чекає довгий", - додає Арестович. Ще один елемент, за його словами, - накопичення помилок (на фронті, в ситуації з Маріуполем і т.п.) і гнітючої інформації про руйнування і загиблих дітей, "що роз'їдає кожну чесну людину". Крім того, з боку РФ і внутрішньої опозиції поширюється дезінформація про "зраду" на переговорах, закритих за визначенням.

Разом з тим, за словами радника глави ОП, РФ безумовно вибрала спробу влаштувати другу хвилю наступу, і найближчим часом можуть, незважаючи на затишшя, посипатися новини про те, що білоруські війська перейшли кордон, або що РФ звідкись взяла резерви і "тисне", і про удари по містах.

"Хочу попередити: скоро найголовніші ваші кумири - Кім, Арестович - вже не будуть викликати ніякого ефекту, - підкреслив Арестович. - Народ поділиться - тих, хто буде стояти рівно і йти до перемоги, буде менше, ніж тих, хто зламається».