Вважається, що гігантські багатоніжки бродили по Землі близько 45 мільйонів років, ще до динозаврів. Причини, за якими вони вимерли поки невідомі.

Відповідну інформацію оприлюднили на порталі «Daily Star»

Вчені кажуть, що мільйони років тому по Британії бродили гігантські багатоніжки розміром з велику сімейну машину.

Скам'янілості гігантських багатоніжок були знайдені на пляжі на півночі Англії, а їх вуглецевий вік датується приблизно 326 мільйонами років тому.

Вважається, що це найбільша безхребетна тварина в історії, що отримала назву Артроплевра, було знайдено в Нортумберленді.

Один з трьох знайдених сегментів має довжину близько 75 сантиметрів, що дає можливість всієї тварини мати довжину близько 2,7 метра.

Багатоніжка
Багатоніжка

Згідно з новим звітом, опублікованим в журналі Геологічного товариства, він важить півсотні кілограм.

Цю знахідку зробили ще в 2018 році серед великих блоків пісковика, що вивітрювалися зі скелі в затоці Ховік.

Людина, що стоїть за командою, яка його виявила прокоментував: "Це відкриття було чистою випадковістю. Коли валун впав, він розколовся і повністю оголив скам'янілість, яку один з наших колишніх аспірантів випадково помітив, проходячи мимо. Це була неймовірно захоплююча знахідка, але скам'янілість настільки велика, що нам знадобилося четверо, щоб підняти її на скелю. Знаходження цих гігантських копалин багатоніжок є рідкістю, тому що після їх смерті їх тіла, як правило, роз'єднуються, тому цілком імовірно, що скам'янілість - це литий панцир, який тварина скидає, коли вона зростає. Ми ще не знайшли скам'янілу голову, тому складно дізнатися про них все".

Розкопи
Розкопи

У звіті також говориться, що, хоча ці істоти бродили по Землі близько 45 мільйонів років, поки невідомо, чому вони вимерли.

Як раніше повідомляв портал "Українці", на території Великобританії Наші саму стару солеварню.