Чоловік продемонстрував військовий квиток, на якому була відмітка про його виключення з обліку у столичному районному Територіальному Центрі Кваліфікації та Спеціалізації (ТЦК). Однак у військоматі взяли старий квиток, видали новий, та внесли в нього запис про його придатність до військової служби, підписавши за нього.

В Закарпатській області науковця незаконно мобілізували після того, як він вилучив номер в одному з готелів. Прикордонники забрали його з номера, стверджуючи, що він має намір незаконно перетнути кордон. Його доставили до ТЦК, де його використали в оформленні нового військового квитка та визначили як "придатного" до служби. За словами депутата Верховної Ради Георгія Мазурашу, громадянина ображали та знущалися з нього, допоки йому не вдалося докласти свою справжню ситуацію.

Подія трапилася 31 січня, коли прикордонники стукалися до його готельної кімнати, аргументуючи затримку підозрою у незаконному перетині кордону. Складений протокол і ніч у камері попередили вивіз до місцевого ТЦК та СП. Там чоловік вже вказав на свій військовий квиток із відміткою про виключення з обліку у столичному ТЦК, але його ігнорували. Йому оформили новий квиток, відмітку "придатний" та доставили у військову частину під Львовом, яка його не прийняла.

Спроби донести інформацію до поліції залишилися безрезультатними, і чоловіка кілька разів доправляли в різні військові частини. Його знову везли на Закарпаття, потім на Львівщину, де оформили у іншій військовій частині. Після цього він звернувся в поліцію із скаргою на відібрання військового квитка, підробку підпису та несправедливе поводження. Поліцейські виявили відсутність претензій до військової частини, і скаргу не врахували.

Ситуація складалася так, що чоловіка не приймали в жодну військову частину через відсутність бажання служити. У подальшому його оформили у ТЦК на Закарпатті, звідки його вивезли на Львівщину. Мазурашу підкреслив, що ця історія є прикладом недоладностей в системі та висунув думку про необхідність "мобілізації здорового глузду". У Закарпатському обласному ТЦК та СП поки не надали коментарів.